Седат Игдеджи, Sedat Igdeci, Cedat Igdeci, Bekir Igdeci, Lidiya Igdeci, Elizaveta Igdeci

Alan adları

Bu terim, sitenin bağlı olduğu belirli bir sanal bölgeyi ifade eder. Bu alanların her birine alan adı denir. Tüm sistemin işleyişi, bir etki alanı adı sistemi olan DNS aracılığıyla sağlanır. Buna karşılık, İnternet sitelerini adreslerine ve üzerlerine yerleştirilen İnternet kaynaklarına göre ayırma fırsatı sunarlar. Sonuç olarak, adresleme şekli ortalama bir kişi için çok daha anlaşılır hale gelir.

Tek bir sitede, alan adı kaynağınızın kişisel adresidir. Latin alfabesindeki karakterlerin yanı sıra sayılardan oluşabilir. İstifleme için kısa çizgi kullanılabilir. Bu tür kombinasyonların her biri diğerlerinden farklı olmalıdır, bu nedenle bir alan adı seçmeden önce ücretsiz olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.

Alan Adı Kayıt Süreci

Bir alan adını kaydetme süreci, belirli bir kişiye veya tüzel kişiye İnternet adresi atama prosedürüdür. Aynı zamanda, herhangi bir duruma ait belirli bir alan bölgesine bağlanır.

Kayıt prosedüründen geçmek için, alan adı kaydedicisine başvurmanız, hizmetin sağlanması için para yatırmanız, ücretsiz adı öğrenmeniz ve ardından uygun uygulamayı bırakmanız gerekir. Kayıt tamamlandıktan sonra alan adı birkaç dakika içinde kullanılabilir hale gelir. Adı kullanmak için DNS sunucusuna temsilci atamanız gerekir.

Ücretsiz bir alan adını kontrol etme

Bir alan adının kullanılabilirliğini kontrol etmek için web sitemizdeki uygun sekmeye gitmeniz yeterlidir. Bu işlev, kaynak kaydından sonra kullanılabilir hale gelir. Alan adı ücretsizse, kayıt olma fırsatını elde edersiniz. Bir alan adının yetkilendirilmesi ve ödenmesinden sonra, uygun bir para transferi sistemi ile gerçekleştirilebilir. Bundan sonra, etki alanını kullanma hakları size geçer.

Bizim avantajlarımız

Bizimle çalışmak, diğer şirketlerle işbirliğinden daha fazla avantaj elde etme fırsatı verir. Bunlardan en önemlileri:

Sürecin 24 saat etkinleşmesi olasılığı ile bir alan adının en kısa kayıt süresi;

  • Çok sayıda önerilen alan bölgesi;
  • Otomatik alan adı kaydı ve yenileme prosedürleri;
  • Etki alanı ayarlarını esnek bir şekilde değiştirme yeteneği;
  • Alan adıyla yapılan işlemlerle ilgili uyarıların kullanılabilirliği;
  • Uygun fiyatlar.

İyi bir alan adı nasıl seçilir

Bir alan adının iyi görünmesi, sitenize gelen trafiği önemli ölçüde artırabilir. Şirketin faaliyetlerini veya adını sembolize edecek bir isim seçmeye çalışın. En kısa ve en unutulmaz seçenekleri göz önünde bulundurun. BDT ülkeleri için etki alanlarında Latin alfabesinden ve Kiril alfabesinden bir karakter kombinasyonu kullanabilirsiniz. İsimdeki belirsizlikten kaçının ve ünsüz isimlerin özgürlüğünü kontrol edin ve hileli faaliyetlere karşı korumak için kaydedin.

Alan adı nasıl kaydedilir?
Bir etki alanı adı kaydetmek için, kullanılabilirliği olup olmadığını kontrol etmek ve web sitemizde ilgili bir uygulamayı bırakmak için istenen adı kontrol etmek yeterlidir. Birkaç dakika içinde işlenecek ve bundan sonra alan adını tamamen elinizin altında alacaksınız.

info@mustanhost.com
8.00-20.00
Седат Игдеджи, Sedat Igdeci, Cedat Igdeci, Bekir Igdeci, Lidiya Igdeci, Elizaveta Igdeci